Sporta žurnālisti par Latvijas hokeja izlasi: tai ir nākotne

Mārcis Gaigalnieks

Pozitīvākā lieta, vērtējot Latvijas hokeja izlases sniegumu Pasaules čempionātā, ir tas, ka šogad svarīgas lomas izlasē pildīja gados jaunie hokejisti, uzskata Sportacentrs.com žurnālists Krišjānis Pundurs. “Visi jau zina, ka Džeriņš var būt rezultatīvs, bet Sotnieks labi nospēlēt aizsardzībā, taču lieliski sevi pieaugušo izlasē parādīja vēl gados jaunie Ābols, Balcers, Balinskis, Rubīns, tāpat ”spēka gadi” vēl priekšā arī Merzļikinam. Tas parāda, ka izlasei ir nākotne,” viņš saka.

“Komanda čempionāta laikā pārvērtās. Liels faktors, manuprāt, tajā ir Rūdolfa Balcera, Teodora Bļugera pienesums. Kā mēs redzējām, tad Rīgas Dinamo spēlētāji rezultātu netaisīja. To veidoja visi būtībā ārzemēs spēlējošie puiši. Šī komanda bija ģimene,” uzskata Sportcentrs.com  žurnālists Jānis Celmiņš.

Kā zināms, Latvijas hokejisti Pasaules čempionātu (PČ) noslēdza augstajā 8.vietā. Ceturtdaļfinālā neizdevās uzvarēt nu jau šā gada pasaules čempionus zviedrus. Latvijas izlase PČ ceturtdaļfinālu nebija sasniegusi kopš 2009.gada.

“Čempionāts pierādīja, ka pārbaudes spēļu rezultāti tomēr nav objektīvs rādītājs. Izlase rādīja labāku sniegumu no spēles uz spēli. Izņēmums gan bija mačs pret Somiju, kurā nesanāca nekas,” saka K.Pundurs. Vai šis bija labākais čempionāts Latvijas izlasei? “Grūti salīdzināt ar 2000.gadu sākumu, bet es domāju, ka top 2. vai top 3. pavisam noteikti. Jāņem vērā arī tas, ka nebija daudzi līderi – Kulda, Daugaviņš, Dārziņš,” uzskata J.Celmiņš. Viņa kolēģis K.Pundurs teic: “Uz šādu jautājumu grūti atbildēt, jo pats savām acīm nemaz neesmu visus čempionātus pieredzējis, tomēr, paraugoties uz skaitļiem, labākais paliek 2009.gada čempionāts, kur izcīnīta septītā vieta. Domāju, ka šā gada čempionāts iepriekšējos sasniegumus pārspētu, ja būtu izdevies uzvarēt kādu no ”lielajām” izlasēm, kā 2009. gadā Zviedriju.”

J.Celmiņš atklāj, kas pietrūka, lai ceturtdaļfinālā uzvarētu zviedrus: “Manā skatījumā – vairākums. Visa čempionāta garumā bija problēmas. Tāpat pret zviedriem bija daudz iespēju spēlēt vairākumā, taču tās netika izmantotas. Pusfināls palika neizmantotajos vairākumos.”