Jaunajai skeletona sezonai uzstāda augstu latiņu

Artis Ķekars, Mārcis Gaigalnieks, Krišs Dzirkals

Foto - Edijs Pālēns, LETA

Latvijas skeletona izlase cītīgi gatavojas jaunās sezonas sākumam. Pirmais Pasaules kausa posms jau novembra sākumā norisināsies Siguldas trasē. 

Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs šobrīd trenējot divus sportistus – savus titulētos dēlus Martinu un Tomasu Dukurus. “Tomass trenējas estakādē, bet Martins veic patstāvīgus vingrinājumus pēc ceļgala operācijas. Šogad ar mums vairs netrenējas skeletoniste Lelde Priedulēna, kura šobrīd atrodas Šveicē un tur gatavojas jaunajai sezonai. Mūsu juniori gatavojas Ginta Dzērves vadībā un viss norit pēc plāna,” stāsta D. Dukurs.

Siguldā izjutīs mājinieku atbildību

Vasarā Martins, uzsākot sagatavošanos jaunajai sezonai, sācis izjust sāpes celī, tāpēc nolemts veikt operāciju. Šobrīd viņš jau esot atpakaļ ierindā un lēnām uzsākot gatavošanos jaunajai sezonai. “Sezona sākas diezgan vēlu, pirmais posms decembra sākumā, pietiks laika, lai viņš būtu gatavs par visiem 100%,” ir pārliecināts sportista tēvs. Operācija esot noritējusi veiksmīgi un arī atgriešanās ierastajā grafikā treniņos notiek pēc plāna. “Pēc ceļgala operācijas [Martins] vēl nedrīkst iet uz ledus, tāpēc viņš nodarbojas ar vieglatlētiku un veic dažādus vingrinājumus, bet drīz arī viņš būs uz estakādes,” skaidro D. Dukurs.

Dukuri centīšoties pēc iespējas labāk nostartēt Siguldā ne tikai tāpēc, ka mājinieku gods uzliek lielāku atbildību, bet arī tāpēc, ka brāļiem nepieciešams labs starts, uzsākot jauno sezonu. “Mēģināsim vairāk koncentrēties uz lielajiem mačiem – Eiropas čempionātu un Pasaules čempionātu,” uzsver D. Dukurs.

Viņš atklāj, kādas pārmaiņas Siguldas trase piedzīvo gaidāmo sacensību dēļ: “Siguldas trase tiek speciāli gatavota šim notikumam. Esam paplašinājuši stāvvietas, finiša zonai esam veikuši uzlabojumus, kā arī esam sagatavojuši divas speciālas automašīnas bobu pacelšanai. Pēdējie darbi pirms sacensībām būs paplašināt un uzbūvēt finiša rampu.”

Juniori centīsies neatpalikt

Latvijas skeletonistiem aug arī talantīga jaunā skeletona paaudze, un, kas zina, varbūt pēc laika tā spēs nomainīt un pat pārspēt talantīgos brāļus.

“Šobrīd viens no mūsu talantīgākajiem jaunajiem braucējiem ir Krists Netlaus. Viņš ir izcīnījis otro vietu Pasaules junioru čempionātā, Eiropas junioru čempionātā, kā arī ir Eiropas kausa ieguvējs. Tad ir cilvēks, kuru mēs gatavojam Pasaules jaunatnes olimpiādei, kas notiks Lozannā, Šveicē, – Elvis Veinbergs. Ir arī divas talantīgas meitenes – Endija Tērauda un Dārta Zunte. Estakādē darbojas arī tādi sportisti, kas vēl ir iesācēji un uz ledus nav bijuši, tā kā viss notiek,” stāsta D. Dukurs.

Jaunā sportista Krista Netlausa lielais mērķis ir Olimpiskās spēles: “Skatoties piecu gadu nogrieznī, ir sācies jauns olimpiskais cikls, tas nozīmē, ka lielais mērķis ir Olimpiskās spēles Pekinā 2022. gadā. Par vietām runāt vēl negribas, jābrauc, cik labi vien varu.”

Novērtē palīdzību no Dukuriem

“Centīšos braukt tā, lai pašam nav pārmetumi, ka neizdarīju visu, ko varēju, centīšos nobraukt uz maksimumu. Protams, lielākā atbildība būs Eiropas junioru čempionāts Siguldā, kas norisināsies janvāra beigās, un Pasaules junioru čempionāts februāra sākumā Kēnigszē,” skaidro K. Netlaus.

Viņš uzsver brāļu Dukuru iespaidu uz karjeru un min to, ka uz viņiem vienmēr var paļauties: “Brāļi Dukuri ir lielisks motivācijas avots, tieši ar savu piemēru un to, kā viņi ir nonākuši tur, kur viņi ir, tieši tas dzen uz priekšu, jo es arī gribu būt tur, pasaules kopvērtējuma augšgalā. Ja man ir kādi jautājumi par slieču izvēli vai jebkādi jautājumi par trasi, viņi vienmēr palīdzēs man rast risinājumu.”

Savukārt jaunā skeletoniste Endija Tērauda vasarā ļoti smagi strādājusi, gatavojoties jaunajai sezonai, un viņas galvenie mērķi ir Eiropas un Pasaules junioru čempionāti: ”Šobrīd fokusējos uz to, lai būtu pirmajā sešiniekā Pasaules un Eiropas junioru čempionātos.”

”Martina un Tomasa sasniegumi pilnīgi noteikti iedvesmo mani. Viņu sasniegumi liek uzstādīt sev augstus mērķus. Abi brāļi nekad nav lieguši palīdzību, pie viņiem vienmēr var vērsties pēc padoma,” stāsta jaunā skeletoniste.