Basketbola speciālisti optimistiski par Daira Bertāna izredzēm nostiprināties NBA

Linda Spundiņa

Foto - Ieva Leiniša, LETA

Kamēr latviešu basketbola snaiperis Dairis Bertāns iejūtas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Ņūorleānas Pelicans, pašmāju basketbola speciālisti saskata viņam labas izredzes izcīnīt paliekošu vietu pasaulē spēcīgākajā basketbola līgā.

Latvijas basketbola izlases treneris Arnis Vecvagars norāda, ka Bertānam pozīciju nostiprināšanās NBA ir atkarīga no dažādiem apstākļiem, tajā skaitā iejušanās komandā un kādu lomu treneris viņam piešķirs. “Ļoti svarīgi, kā viņš nospēlēs pirmās spēles, kad viņu laidīs laukumā. Tas pirmais iespaids bieži vien ir tas paliekošais. Izredzes ir vienmēr, īpaši tad, ja tu tiec uzaicināts. Tātad viņi ir vērojuši tavu sniegumu, saskata tevī tās nepieciešamās kvalitātes, kas tajā brīdī komandā pietrūkst. Es domāju, ka no viņa gaida snaipera spēli. Ļoti būtiski būs, vai viņam izdosies to uzreiz apliecināt. Jānovēl viņam, lai izdodas viss ar pirmajiem soļiem,” komentē A. Vecvagars.

Bertāns šajā sezonā Eirolīgā vidēji 16 ar pusi nospēlētās minūtēs guvis 6,4 punktus, trāpot 53,6% trīspunktnieku, kas ir labākais rādītājs Eiropas prestižākajā klubu turnīrā. Itālijas A sērijā Bertāns 11,4 minūtēs guvis 5,7 punktus, realizējot 48,7% trīspunktnieku. 193 centimetrus garais spēlētājs aizvada otro sezonu pēc kārtas Milānas “Olimpia” vienībā, ar ko pagājušajā gadā kļuva par Itālijas čempionu.

Par Dairi kā piemērotu Pelicans rindām kādreizējais izlases basketbolists un treneris Ainars Bagatskis ir simtprocentīgi pārliecināts. Bertānam piemītošās darba spējas, milzīgā vēlēšanās un centība viennozīmīgi noderēšot. Pagājušajā vasarā A. Bagatskis runājis ar komandas treneriem, kuri meklēja spēlētājus, kas varētu spēlēt kopā ar komandas līderi Entoniju Deivisu. Deiviss piesaista lielu pretinieku uzmanību, kas nozīmē, ka komandas biedriem ir nosacīti brīvi metieni. A. Bagatskis spriež: “Es domāju, ka Dairis iederas šī gada modelī. Ja komandā ir labs saspēles vadītājs, ja ir daudz spēles viens pret vienu, Dairis māk tādās situācijās atrast metienu. Pats galvenais Dairim būs adaptēties aizsardzībā, jo tomēr vairākas spēles viens pret vienu, bet es nedomāju, ka tā būs problēma.”

Ilggadējais Latvijas izlases basketbolists Kristaps Janičenoks cer, ka Bertānam izdosies ilgstoši palikt NBA: “Tieši šajā komandā Dairis ir ņemts, lai mestu trīspunktniekus, kas komandai ir nepieciešams. Es domāju, ka viņš noturēsies šajā līmenī.”

Komanda Ņūorleānas Pelicans nav tikusi izslēgšanas spēlēs, tāpēc šis bija labs laiks un iespēja Dairim pievienoties komandai uz atlikušajām 17 spēlēm.

“29 gadu vecumā neņem spēlētāju no Eiropas tāpat. Viņam ir izredzes. Viņu neaicinātu klubs braukt tikai uz 17 spēlēm un tad teikt paldies un viss. Pelicans ir sava vīzija par Dairi,” apgalvo sporta žurnālists Reinis Ošenieks.

Vecākais no brāļiem Bertāniem trīs gadus ir spēlējis spāņu Bilbao Basket, sezonu aizvadījis Stambulas Darussafaka, ar ko debitēts Eirolīgā, divas sezonas Milānā. Pirms tam Dairis dažādas Latvijas basketbola vienības.