Cukura mazulīšu lielais ķēriens

Beāte Purmale, Sintija Dzerkale, Evita Ramata

“Jo vairāk tu pelni, jo vairāk uzrodas sievietes, kas tevi it kā mīl. Tā kā īstās mīlestības atrašana ir tik sarežģīta, es labāk izvēlos labāko no tām neīstajām,” iepazīšanās portālā SugarDaddyMeet raksta 29 gadus vecais puisis Ruuc.

Iedomājies – glamūrs, ekskluzīvas izklaides un zīmolu apģērbi, apmaksātas studijas prestižākajās augstskolās, un tas viss gandrīz par baltu velti. Lai varētu dzīvot cepuri kuldama un nesāt smalku apģērbu, viss, kas tev jādara, ir jāpavada laiks ar tevis izvēlēto sugardaddy jeb cukura tētuku un jāpilda noteikumi, uz kuriem esi “parakstījusies”. No meitenes parasti netiek prasīts daudz – vīrieša pavadīšana saviesīgos pasākumos, pievienošanās ceļojumos, sarunāšanās, dažreiz pat nav nepieciešams tikties klātienē. Protams, ka gadās arī tādi, kas pieprasa nosūtīt intīmus foto vai pāragri aicina uz tuvību, bet – robežas tu vari noteikt pati. Dāsnākie vīrieši gatavi katru mēnesi dot pat vairākus tūkstošus vērtu kabatas naudu. Viens no viņiem ir arī aiz Ruuc segvārda paslēpies vīrietis.

Mūsdienās šāda veida attiecības var piekopt ar dažādu interneta vietņu palīdzību. Šim nolūkam paredzētie iepazīšanās portāli vidējam lietotājam garantē iespēju atrast savu ideālo variantu 5 dienu laikā. Populārākais no tiem ir SeekingArrangement, kurā reģistrējušies 10 miljoni lietotāju. Portāls sevi reklamē kā vietu, kur iespējams satikt īstus džentelmeņus, tādus, kuri ir veiksmīgi, nespēlē spēlītes. Vispāratzītie cukura tētuki nodrošinās ilgtermiņa stabilitāti, izdabās grandiozās iepirkšanās tūrēs, vedīs dārgās vakariņās un eksotisku ceļojumu atvaļinājumos. Reģistrēšanās portālā aizņem vien pāris minūtes – jāpievieno fotogrāfija, jānorāda izskata parametri, jādefinē savas ekspektācijas, pēc tam var ienirt cukura pasaulē.

Līdzīga vietne Sudy par savu galveno mērķi uzsver palīdzēšanu nelaimē nonākušiem studentiem, kas finansiālu apstākļu dēļ ļoti bieži pamet augstskolas. Sudy izveidots aplikācijas Tinder stilā – anonīmi ir iespējams apskatīt cilvēku fotogrāfijas un vilkt tās pa labi (profilu izlaižot) vai kreisi (novērtējot ar “man patīk”). Lai reģistrētos, cukura-tētukiem šāda veida vietnēs gandrīz vienmēr jānorāda savi ikmēneša ienākumi un reizēm pat pases un nomaksāto nodokļu rēķina kopijas.

Portāla SeekingArrangement izveidotājs un randiņu eksperts Brendons Veids (Brandon Wade) uzskata, ka “katras veiksmīgas attiecības ir kārtība starp divām ballītēm, biznesā partneri paraksta biznesa vienošanos, kas izklāsta viņu mērķus un cerības, arī romantiskas attiecības var izdoties tikai tad, ja divi cilvēki piekrīt tam, ko viņi sagaida, ko viņi var dot un saņemt viens no otra”. Brendons arī pats izbauda šādas dzīves priekšrocības, satiekoties ar dažādām cukura mazulītēm. Savā Facebook kontā viņš saka, ka “mīlestība ir jēdziens, kuru ieviesuši nabadzīgi cilvēki. Man jāsaka, ka no visiem biznesiem, kuri man pieder, SeekingArrangement ir līdz šim labākais”. Viņš arī uzskata, ka satikties ar vairākām cukura mazulītēm vienlaicīgi ir labāk nekā tikai ar vienu.

Kā ir būt par cukura tētuku…

Ja esi bagāts, ietekmīgs un veiksmīgs vīrietis, kurš ir gatavs finansēt un apdāvināt jaunas, izskatīgas meitenes, pretī saņemot viņu laiku, uzmanību, varbūt vēl šo to, tad tu esi pilntiesīgs sevi saukt par cukura papu.

Cukura tētukam nereti komplektā nāk arī dažādas finansiālas saistības, ieskaitot ģimeni, darba izdevumus vai paša hobijus, intereses. Cukura beibes uzturēšana ir izdevumi, ar kuriem nāksies rēķināties. Būt par cukura tētiņu nozīmē daudz ieguldīt gan laika, gan naudas ziņā.

Viens no cukura tētukiem ir Reinis, 41 gadu vecs vīrietis no Rīgas, kurš meklē savu cukura mazulīti. Reinis ir mūsu izveidots tēls, kura mērķis ir sazināties ar meitenēm no Latvijas, kā arī no kaimiņvalstīm, un uzzināt, kādu nolūku vadītas viņas meklē sev cukura papucīšus. Piereģistrēšanās process aizņem vien pāris minūtes laika. Viens no reģistrācijas punktiem ir atzīmēt, kādi ir cukura tētuka ienākumi, šķiet, ka tas ir arī svarīgākais. Reini piereģistrējam divos portālos. Vietnē Sudy par katru darbību ir jāmaksā, tāpēc Reinis uzsāk meklējumus arī  SeekingArrangement. Tur veicas labāk, jo var apskatīt meiteņu profilus, atzīmēt, ka patīk un nosūtīt vēstules.

Reinis sāk savas “medības”, rakstot meitenēm no Latvijas. Jāatzīst, ka portālā latviešu meiteņu sludinājumu atrodams vairāk nekā sākotnēji šķita. Pirmā meitene, kuru uzrunā Reinis, ir 21 gadu jauna dāma no Rīgas, kura uz vēstuli neatbild un pēc pāris dienām izdzēš savu profilu.

Kāda 18 gadus veca jauniete savā profilā raksta, ka ir jauna, skaista meitene, kura vēlas pavadīt lielisku vakaru – izbaudot pastaigu un vakariņas. Viņa meklē vīrieti ar dzīves pieredzi, vīrieti, kurš nebūtu nopietns un ar kuru labi varētu pavadīt laiku. Viņa vēlas vīrieti, kurš varētu viņu izvest sabiedrībā un apbērt ar dārgām dāvanām. Iemesls, kāpēc viņa meklē cukura tētuku – vienkārši tāpēc, ka viņai patīk vecāki vīrieši, kuri zina, ko vēlas. Šādus un līdzīgus aprakstus var atrast teju katras cukura mazulītes profilā, taču latviešu daiļavas Reiņa šarmam ļauties nevēlas. Reinis šajā portālā uzraksta vēl pāris meitenēm no Latvijas, taču atbildes nesagaida.

Arī kaimiņvalstu cukura mazulītēm vēlmes diez ko neatšķiras no vietējo meiteņu vēlmēm, taču Reiņa sūtītās ziņas ignorē arī ārzemnieces. Lai gan Reinis mēģina uzrunāt meitenes dažādi – gan pieklājīgi apsveicinoties un jautājot, kā klājas, gan arī bārstot komentārus par lielisku izskatu, neviena no teju 15 meitenēm neatsaucās.

Interesanti ir tas, ka Reinim uzrakstīja divas meitenes, taču, lai varētu izlasīt, ko meitenes viņam rakstījušas un viņām atbildēt, arī bija nepieciešams samaksāt konkrētu summu. Iespējams, ka tā ir kā pārbaude cukura tētukiem, lai palūkotu, vai tiešām viņi ir gatavi maksāt gandrīz 70 EUR mēnesī, lai varētu sazināties ar “mazulītēm”. Tas arī liecinātu, ka nauda viņam nav problēma. Tāpat četras meitenes Reini atzīmējušas kā favorītu – meitenes no Rīgas, no Tallinas, un pat no Filipīnām un Kolumbijas.

Dažu brīdi šķiet, ka portāls ir diezgan aktīvs, jo rāda, ka piereģistrējas jauni profili, taču reizēm, apskatot meiteņu profilus, var redzēt, ka profils nav apmeklēts mēnešiem ilgi, tas vairs nav aktīvs. Ļoti iespējams, šīs meitenes jau ir atradušas savus cukura tētukus.

 Tētuku alkas

Ko vēlas “tētuki”? 29 gadus vecais puisis Ruuc portāla SugarDaddyMeet sadaļā “Par mani” raksta: “Jo vairāk tu pelni, jo vairāk uzrodas sievietes, kas tevi it kā mīl. Tā kā īstās mīlestības atrašana ir tik sarežģīta, es labāk izvēlos labāko no tām neīstajām.”

Rīgā dzīvojošais Sugarbilllionare savā profilā uzsver: “Meklēju skaistu, gudru un interesantu meiteni, kuru samaitāt. Vēlos kopā tērēt naudu – luksuss viesnīcas, dāvanas. Tomēr jūtu ķīmija ir obligāta.”

Gilmors no Rīgas raksta, ka viņam šajā dzīvē nav daudz laika atlicis, viņš vēlas no tās ņemt, cik nu vēl ir iespējams. 36 gadus vecais vīrietis uzsver, ka meitenei jābūt interesantai. Viņš piedāvā neregulāras tikšanās pilsētā, lai kopā pavadītu brīvo laiku.

Piedāvājumi šāda veida portālos mēdz būt visdažādākie. Te nu arī viens no SugarDaddyMeet vietnē atrodamajiem pāra sludinājumiem: “Meklējam atvērtu meiteni. Vēlamies atrast kompanjonu brīvdienām un varbūt arī vairāk. Mēs esam gatavi aizceļot uz jebkuru pilsētu Eiropā un kopā pavadīt lieliskas brīvdienas. Tā kā mēs jau esam pāris, mēs nemeklējam laulību, emocionālas saistības vai kaut ko citu nopietnu. Mēs tikai meklējam skaistu meiteni/es, kas ir gatava jautrībai un jaunu lietu izmēģināšanai.”

Cukurpapu medības

Viņa ir cimperlīga, naudas alkstoša jauna sieviete, kura meklē veidus, kā iegūt finansiālo nodrošinājumu dažādām savām vajadzībām.

Tā var būt vientuļā mamma, kāda, kura meklē atbalstu izdevumiem no mēneša uz mēnesi vai vienkārši uz mērķi fokusēta sieviete, kura meklē augstākas klases dzīves modeli. Lielākā daļa no portāla SeekingArrangement lietotājiem ir tieši studentes. Viņu mērķis parasti ir specifisks – pabeigt koledžu bez kredīta nepieciešamības.

Viena no šīm naudas un sava labuma tīkotājām ir Santa. Arī šis ir mūsu eksperimenta ietvaros izveidots tēls. Viņai ir 18 gadu un viņa studē par fitnesa treneri Rīgā. Meitene ir ambicioza, spontāna, mīl ceļot un iepazīt jaunus cilvēkus – tā viņa sevi apraksta vairākos no šiem “es meklēju sev sponsoru” portāliem. Santas mērķis ir atrast pēc iespējas vairāk cukura papuču Rīgā un paskatīties, kurš no viņiem ir gatavs dot vairāk.

Santa piereģistrējas trīs līdzīga rakstura portālos – Sudy, SeekingArrangement, SugarDaddyMeet.

Lai pilnvērtīgi izmantotu aplikāciju un tiktu pie iespējas uzrunāt savus potenciālos cukura tētukus, izrādās, ka izveidotajā kontā jāieskaita naudiņa, vietnē SeekingArrangement  cukuramazulītei tas ir nedaurz vairāk kā pieci eiro, lai iegūtu 7 dienu VIP lietotāja statusu un tiktu pie iespējas saņemt ziņas, kā arī liktu tavam profilam kļūt pamanāmākam meklēšanas rezultātos. Eksperimenta laikā izdevās iegūt 8 “Man patīk” mūsu izveidotajam profilam, kā arī saņemt 12 vēstules no ieinteresētajiem.

Katrs no vīriešiem rakstīja ziņu ar savu īpašo piedāvājumu, pārsvarā visi ārzemēs dzīvojoši un vecumā virs 30-40.

Viens no viņiem ir Kriss un viņš ir 32 gadus vecs nekustamo īpašumu aģents. Santai viņš raksta, ka meklē meiteni, kuru samaitāt un atbalstīt. Pašlaik gan Kriss atrodas Austrālijā, bet nākamajā nedēļā plāno doties uz Eiropu. Par Latviju Kriss nav dzirdējis un pēc sarakstes izskatās, ka arī zināt negrib. Viņš piedāvā Santai pievienoties viņa ceļojumā uz Amsterdamu, Parīzi un Monako. Kad Santa sāk vairāk interesēties, atbildes vairs nepienāk.

Kāds iepazīties gribētājs Luka sarunu iesāk ar tekstu: “Es apsolu, ka esmu pilnīgi normāls čalis, kurš nekad neprasīs kaut ko tik dīvainu, kā plikas pēdu bildes.” Luka ir 42 gadus vecs spānis, kurš jau 3 gadus esot Rīgā un vēlas atrast meiteni, ar kuru pavadīt brīvo laiku.

“Parunāsimies un iepazīsim viens otru tuvāk. Es nemeklēju eskorta meiteni, bet kādu ar smadzenēm,” Santai raksta lietotājs Insearchoffun. Vīrietis dzīvo Dubaijā, taču tikšanās dēļ gatavs atbraukt uz Rīgu vai noorganizēt braucienu uz Dubaiju esot pat ļoti iespējams. Savā profilā Inssearchoffun raksta, ka ir gatavs jebkura veida finansiālajām saistībām, galvenais, lai ir īstā meitene.

Vēl kāds Anglijā dzīvojošs 42 gadus vecs itālis par sevi raksta: “Meklēju attiecības, kas balstītas uz fizisku un intelektuālu kontaktu. Ja nolemsim iet tālāk, esmu gatavs tevi finansiāli atbalstīt.” Jau pirmajā vēstulē Santai viņš ierosina laiku velti netērēt un uzreiz sazvanīties ar video čata palīdzību, lai noskaidrotu, vai abiem ir klikšķis un var izlemt, vai var vienoties nākotnes sadarbībai. SeekingArrangement vīrietis reģistrējies jau pirms 3 gadiem, te viņš atradis meiteni, ar kuru attiecības izveidojušās uz diviem gadiem. Tagad abi pašķīrušies, tāpēc jāmeklē kaut kas jauns. Nauda neesot problēma, ja būs klikšķis, būs arī studiju maksas segšana un krutie restorāni, ceļojumi, viesnīcas..

Larss arī ir pārliecināts, ka vietnē atradīs savu klikšķi ar kādu no meitenēm. Santa šķiet tam piemērota, tāpēc atskan piedāvājums: “Meklēju ilglaicīgas attiecības. Strādāju un dzīvoju Stokholmā, bet bieži ceļoju, tāpēc mēs tikties varētu 2-3 dienas mēnesī šo ceļojumu ietvaros. Kopā ceļot ir daudz interesantāk. Mēs paliksim jaukās viesnīcās un tad tu parūpēsies par mani, un es par tevi…” 53 gadus vecais Larss mudina Santu atsūtīt viņam pāris bildes ar viņu apspīlētos džinsos un augstpapēdenēs, tas viņam palīdzēšot labāk saprast par klikšķi.

Stīvs caur šo saiti attiecības veido visai bieži, turklāt gandrīz visas paralēli. Viņš sīki un smalki Santai izstāsta savu domāšanas virzienu un vēlamo attiecību modeli, lai pēc tam nebūtu pārpratumu: “Man būs citas sievietes manā dzīvē. Tev būs tāpat. Turklāt, mēs redzēsimies tikai dažas reizes gadā, varbūt kādu gadu netiksimies vispār.” Par naudas izmaksu Stīvs ir atklāts: “Naudas sūtīšana ir palīdzība, tā nav balva par to, ka tu dari to, ko dari.” Vīrietis stāsta, ka, ja viņš pirks dāvanas, tad tikai tāpēc, ka viņš to vēlas, nevis tāpēc, ka viņam tas būtu jādara. “Protams, ka es gribētu arī intīmas attiecības, tomēr jābūt jūtu ķīmijai. Tev jāapsola, ka nekad to nedarīsi tāpēc, ka tev to vajag darīt.” ‘’Šajās cukura attiecībās Stīvs uzreiz nosaka likmi – 50 dolāri jeb apmēram 42 eiro nedēļā.

Atliek tikai izvēlēties no plašā piedāvājumu klāsta un vari aizmirst par darba meklēšanu uz vairākiem gadiem, turklāt, ja vēl ir iespēja ceļot, labi paēst un pat satikt savu īsto mīlestību..